Bouygues Immobilier Polska w nowej odsłonie

Bouygues Immobilier

Nowe logo i motto, jubileusz działalności w Polsce oraz podejście akcentujące dobrostan mieszkańców. Francuski deweloper zdecydowanie stawia na tworzenie przestrzeni dobrych do życia, zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa. Przez 20 lat Bouygues Immobilier Polska zrealizował ponad 55 inwestycji w trzech miastach.

Zmiany przechodzi cała grupa Bouygues Immobilier, której częścią jest polska spółka. To jeden z największych deweloperów w Europie, działający już od ponad 65 lat. Nowe motto Bouygues Immobilier brzmi: „Tu zaczyna się życie”. Co oznacza w praktyce?

Nasza praca się zmienia. Naszym zadaniem jest projektowanie przestrzeni życiowych, które uwzględniają wszystkich użytkowników i w każdej skali – projektu, dzielnicy, miasta. Chcemy uważnie słuchać naszych klientów, by tworzyć użyteczne przestrzenie, w których dobrze się żyje. Oznacza to również budowanie w sposób bardziej zrównoważony, czyli realizację projektów niskoemisyjnych, z jeszcze większym udziałem przyrody i z zapewnieniem wszystkiego, co sprzyja dobrostanowi ludzi – wyjaśnia Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor zarządzający Bouygues Immobilier Polska.

Deweloper już teraz wykorzystuje na swoich osiedlach rozwiązania proekologiczne oraz innowacyjne. Pozwalają one m.in. chronić i wspierać bioróżnorodność, efektywnie wykorzystywać odnawialne źródła energii czy wodę opadową. Stałym elementem projektów firmy jest również atrakcyjna i rozwinięta infrastruktura dla sportu i rekreacji.

Celem rebrandingu marki jest podkreślenie, że Bouygues Immobilier jest uczestnikiem koniecznej i głębokiej zmiany w sposobie w tworzenia przestrzeni. Nowe podejście akcentuje tworzenie miejsc, które szanują planetę i w których ludzie żyją w harmonii. Taką filozofię dewelopera odzwierciedla jeszcze bardziej otwarta komunikacja z klientami, jak również takie elementy rebrandingu, jak zmiana kolorystyki logotypu, w którym teraz dominują odcienie zieleni.

Zgodnie z naszą filozofią, osiedla projektujemy tak, by mieszkańcom żyło się wygodnie i przyjemnie. Składają się na to zarówno funkcjonalne wnętrza, jak i otoczenie sprzyjające dobremu samopoczuciu, aktywności fizycznej, relacjom sąsiedzkim, pozytywnym emocjom. Dążymy do zapewnienia lepszej jakości życia naszym klientom – mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.

Zaznacza, że firma może tu korzystać z wieloletnich doświadczeń. Kilka z już zrealizowanych osiedli uzyskało prestiżowe certyfikaty ekobudownictwa, czyli certyfikaty premiujące budownictwo wysokiej jakości oraz przyjazne środowisku. Camelia to pierwsza inwestycja w Polsce, która uzyskała certyfikat BiodiverCity® – wyróżniający projekty uwzględniające różnorodność biologiczną w samym budynku i jego otoczeniu.

– Wracając jeszcze do nowego hasła: podkreśla, że naszym celem jest nie tylko stawianie budynków wraz z pełną infrastrukturą, lecz przede wszystkim tworzenie przyjaznych miejsc do życia, w których najważniejsze są potrzeby człowieka i rozwiązania, które realnie na nie odpowiadają. Dlatego jesteśmy też otwarci na dyskusję o przestrzeni na projektowanych osiedlach oraz w ich bliskim otoczeniu – zaznacza Cezary Grabowski.

20 lat na polskim rynku

Bouygues Immobilier Polska działa w Polsce od 2001 roku. Buduje w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu, a ostatnio ogłosił swój premierowy projekt w Trójmieście, w centrum Gdyni. W stolicy zrealizował dotychczas najwięcej – 46 inwestycji, oddając ponad 6700 mieszkań i lokali użytkowych. Pięć kolejnych projektów w Warszawie jest w fazie realizacji. We Wrocławiu deweloper sfinalizował już 6 inwestycji, w których znajduje się ponad 600 mieszkań i lokali usługowych. Kolejne 2 projekty w stolicy Dolnego Śląska właśnie realizuje.
W Poznaniu Bouygues Immobilier Polska zakończył do tej pory trzy inwestycje, łącznie oddając blisko 500 mieszkań i lokali usługowych.

– Jesteśmy dumni, że zrealizowaliśmy m.in. wiele wymagających inwestycji polegających na rewitalizacji dawnej zabudowy lub wpisujących się w historyczną tkankę. Jesteśmy przekonani, że nasze projekty wzbogacają przestrzeń polskich miast i stanowią dobre przykłady nowoczesnej architektury, czerpiącej z najlepszych wzorców francuskich – podsumowuje Pierre-Vincent Pasquet.

Bouygues Immobilier jest częścią Grupy Bouygues. Należą do niej m.in. Colas – największy na świecie wykonawca inwestycji drogowych, Alstom – międzynarodowy koncern z branż transportowej i energetycznej, a także Bouygues Construction – spółka realizująca na całym świecie ogromne inwestycje infrastrukturalne, w tym porty lotnicze, mosty, autostrady, tunele metra, dworce kolejowe, obiekty sportowe, użyteczności publicznej czy komercyjne. Firmy z Grupy Bouygues zbudowały m.in. gmach Parlamentu Europejskiego, stadion Stade de France czy tunel pod kanałem La Manche.

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji Klientów.

Zobacz także: Elastyczne biura w dobrej formie

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).