#zostanwdomu i zagłosuj na najładniejszą fasadę Europy!

Life Challenge 2020
Fot. Baumit

Który kraj skrywa najładniejsze fasady w Europie – Węgry, Słowacja, Rumunia, Grecja, Austria, Chorwacja, a może Polska? Odpowiedź nie jest łatwa – blisko 400 projektów z 25 krajów walczy o miano najlepszego w danej kategorii, a zwycięzców poznamy podczas finału konkursu Life Challenge 2020. Wprawdzie na werdykt międzynarodowego jury musimy jeszcze poczekać, jednak już dziś możemy wesprzeć polskie projekty w niezależnym głosowaniu internetowym na stronie lifechallenge.baumit.com.

Międzynarodowy konkurs Life Challenge zrodził się z zamiłowania do architektury, która jest najlepszą ozdobą życia codziennego. Dom jednorodzinny, budynek niemieszkalny czy odrestaurowany obiekt – każda z realizacji ma swój niepowtarzalny charakter i zasługuje na uznanie. Ideą konkursu, który wystartował w 2014 roku, było przybliżenie pięknych europejskich fasad i nagrodzenie tych najlepszych.

Każda edycja cieszy się dużą popularnością – w tym roku do konkursu zgłoszono 385 realizacji z 25 państw, w których działa marka Baumit. Prace są oceniane w 6 kategoriach: „budynek jednorodzinny”, „budynek wielorodzinny”, „budynek niemieszkalny”, „budynek po termomodernizacji”, „renowacja historyczna” oraz „Stunned by Texture”. W pierwszym etapie jury wyłoniło 36 najlepszych projektów (po 6 z każdej kategorii), które zakwalifikowały się do wielkiego finału. Wśród wyróżnionych prac aż 4 pochodzą z Polski. Trzymamy mocno kciuki za dom jednorodzinny w Konopiskach, Przedszkole nr 43 w Zabrzu, Muzeum Regionalne w Kozienicach i krakowskie osiedle #dobrego 3.

Społeczność internetowa głosuje

Baumit Life Challenge liczy się z każdym głosem – nie tylko branżowych ekspertów. Dlatego równolegle swój niezależny ranking tworzy także społeczność internetowa. Od 7 lutego do 15 kwietnia br. możemy wybrać najładniejszą fasadę Europy. Wystarczy wejść na oficjalną stronę konkursu: www.lifechallenge.baumit.com i przydzielić odpowiednią liczbę gwiazdek – od 1 do 5 – wybranej fasadzie. Warto pamiętać, że każdą realizację możemy ocenić tylko raz. Dzięki opcji śledzenia możemy podejrzeć aktualnych faworytów w każdej kategorii. W TOP 10 mamy na ten moment wiele polskich projektów – to dobra wróżba, ale także zachęta do jeszcze mocniejszego wsparcia wszystkich kandydatów z Polski.

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja będzie dla nas co najmniej tak udana jak poprzednia. W 2018 roku świętowaliśmy duży sukces. W głosowaniu społeczności internetowej polskie projekty triumfowały aż w 3 z 6 kategorii. Dom jednorodzinny w podkrakowskich Jerzmanowicach (budynek jednorodzinny nowy), wrocławskie Osiedle Atmosfera (budynek wielorodzinny nowy) i Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Niedoradzu (budynek po termomodernizacji) – to właśnie te obiekty podbiły wówczas serca internautów. Wierzymy, że i w tym roku nasze obiekty doczekają się owacji na stojąco. Dlatego zachęcamy – #zostanwdomu i zagłosuj!.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 27 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.

Więcej publikacji na temat budownictwa tutaj.