W maju tego roku 70 firm deweloperskich, w tym Aurec Home, połączyło swoje siły by wziąć udział w wyjątkowym projekcie mającym na celu zwrócenie uwagi na zmniejszoną liczebność zagrożonych gatunków i zwiększenie różnorodności w miastach. W jego ramach powstał wielki, modułowy dom dla owadów i dziś, po kilku miesiącach potrzebnych na weryfikację, uzupełnieniu dokumentacji i dostarczeniu dowodów, to już oficjalne – padł rekord Guinessa.
Budowa największego na świecie domu dla owadów rozpoczęła się 21 maja 2021 roku na Płycie Desantu 3. Dywizji Piechoty w Warszawie, a jego ostateczny kształt i wielkość zostały ogłoszone dzień później w ramach Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej.
Projekt mierzy 89,37 m3 i tym samym bije obowiązujący do tej pory rekord ustanowiony w Wielkiej Brytanii – wielkość zbudowanego wówczas domu wynosiła 81,26 m3. Konstrukcję zaprojektował architekt Paweł Wołejsza we współpracy z Igorem Siedleckim – edukatorem przyrodniczym specjalizującym się w badaniu owadów. Koncepcja zakładała budowę modułową domu, dzięki której owady mogą prawidłowo się rozwijać i nie zagrażać sobie nawzajem, z drugiej strony możliwe jest późniejsze podzielenie konstrukcji i rozmieszczenie mniejszych domków na terenie całego kraju i stymulowanie w ten sposób bioróżnorodności.
– Wzięcie udziału w tym projekcie to dla nas ogromny zaszczyt. Ekologia ma dla nas olbrzymie znaczenie. Idea zielonego osiedla przez cały czas przyświecała nam przy planowaniu inwestycji Miasteczko Jutrzenki i konsekwentnie ją realizujemy poprzez instalację paneli fotowoltaicznych i ławek solarnych. Nie jest więc przypadkiem, że jeden z modułów rekordowego domu stanie właśnie na tym osiedlu. Cieszymy się, że możemy również zwiększać w ten sposób świadomość całej naszej branży i przypominać, że dbałość o środowisko jest naszym obowiązkiem – mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu Aurec Home.
Domek dla owadów na terenie Miasteczka Jutrzenki poza schronieniem dla owadów, będzie pełnić też funkcję edukacyjną. Na spadzistym dachu zamieszczona będzie plansza dydaktyczna, dzięki której mieszkańcy osiedla będą mogli dowiedzieć się więcej o projekcie i znaczeniu ochrony zagrożonych gatunków. To kolejny budujący świadomość ekologiczną element małej architektury na osiedlu. W Miasteczku Jutrzenki pojawi się również szklarnia dzięki której mieszkańcy będą mogli hodować własne owoce i warzywa.
Zobacz także: Kolejne mieszkania w łódzkiej Fuzji już w sprzedaży
*
Aurec Home jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Aurec Capital z oddziałami w Berlinie, Nowym Jorku, Szanghaju i Tel Awiw, która działa w branżach nieruchomości oraz private equity i venture capital. Funkcjonująca na rynku od lat 60-tych Grupa posiada doświadczenie deweloperskie w realizacji oraz zarządzaniu inwestycjami mieszkaniowymi i komercyjnymi, obejmujące projekty w Niemczech, Polsce, USA, Izraelu, Australii oraz na Węgrzech. Aurec Home, obecny na polskim rynku od 2010 roku, został powołany do realizacji projektów w największych polskich miastach we wszystkich segmentach cenowych. Ma na swoim koncie realizacje w centrum Warszawy oraz na Mokotowie. Wizją dewelopera jest uzyskanie znaczącego udziału w polskim rynku, łącząc niezawodność i wysoką jakość z przystępną ceną.
[…] Więcej informacji w raporcie JLL Rynek mieszkaniowy w Polsce – III kwartał 2021. Zobacz także: Aurec Home z rekordem Guinessa Share Facebook Twitter Google+ Pinterest WhatsApp Poprzedni artykułMLP […]