Budynek Z warszawskiego kompleksu Generation Park zyskał kolejnego najemcę – Diverse CG, firmę technologiczną świadczącą usługi w obszarze IT. Diverse CG zajmie ponad 3000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a swoją przeprowadzkę do nowej siedziby planuje w IV kwartale 2020 roku. Tym samym, komercjalizacja biurowca Generation Park Z zakończyła się sukcesem i jest on w 100% wynajęty.
Generation Park Z to inwestycja zlokalizowana w nowym centrum biznesowym stolicy – na warszawskiej Woli, przy Rondzie Daszyńskiego. Jej atutem jest położenie w sąsiedztwie metra, przystanków autobusowych, tramwajowych oraz kolejki podmiejskiej. Łatwy dostęp do komunikacji publicznej to nie wszystko. Dla zwolenników alternatywnych środków transportu w Generation Park Z zostały przygotowane 102 miejsca parkingowe dla rowerów oraz dogodna infrastruktura w postaci pryszniców i przebieralni.
– Serdecznie witamy Diverse CG w gronie naszych najemców. Mamy nadzieję, że jakość środowiska wewnętrznego, którą zapewnią certyfikacje WELL i LEED oraz świetny dostęp do komunikacji miejskiej i ścieżek rowerowych, przyczynią się do zadowolenia wszystkich pracowników Diverse CG – mówi Paulina Strutyńska, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Osiągnięcie pełnego wynajmu Generation Park Z to potwierdzenie, że mimo utrudnień, jakie przyniosła pandemia, z powodzeniem prowadzimy nasz biznes. Budynek od początku cieszył się dużym zainteresowaniem, co jest dla nas sygnałem, że został zrealizowany w sposób, który spełnia oczekiwania i potrzeby nowoczesnych firm, w tym Diverse CG – dodaje Paulina Strutyńska.
Diverse CG to firma technologiczna, która wspiera swoich klientów dostarczając usługi i kompetencje w obszarze IT. Spółka skupia się na szeroko rozumianej realizacji projektów IT oraz wspieraniu działań m.in. na wielu płaszczyznach rekrutacyjnych – w zakresie funkcjonowania działów HR, optymalizacji kosztów zatrudnienia pracowników czy headhuntingu.
– Cieszymy się z nowego biura i szczerze mówiąc odliczamy dni do naszej przeprowadzki – mówi Anna Piwko, marketing i PR manager Diverse CG. – Statystycznie rzecz ujmując, w pracy spędzamy większą część naszego dnia, dlatego też zależało nam na stworzeniu miejsca, które pozwoli naszym pracownikom na pracę w komfortowych warunkach. Wierzymy, że nowe biuro przypadnie do gustu nie tylko pracownikom DCG, naszym współpracownikom, ale także naszym kontrahentom i będzie przestrzenią do owocnej współpracy – dodaje Anna Piwko.
Na najemców Generation Park Z czeka szereg rozwiązań, które ułatwią i uprzyjemnią codzienne obowiązki, jak np. system Connected by Skanska, umożliwiający użytkownikom poruszanie się po budynku z wykorzystaniem smartfona zamiast tradycyjnych kart dostępu, a także pełniący funkcję wirtualnej recepcji. Oprócz tego, w biurowcu działa system parkingowy, który rozpoznaje tablice rejestracyjne i przydziela dostępne miejsca. W parterze znajduje się kawiarnia oraz restauracja, a na 13. piętrze zielony taras.
Zdrowe i zielone przestrzenie
Skanska realizując swoje inwestycje, skupia się na wpływie miejsca pracy na komfort, zdrowie i samopoczucie jego użytkowników. Biurowce i przestrzenie wokół nich są projektowane z myślą o człowieku i jego codziennych potrzebach. Kluczowym elementem kompleksu Generation Park będzie ogólnodostępny plac pomiędzy budynkami X, Y i Z. Ta zielona przestrzeń to docelowo kilkadziesiąt typów roślin oraz kilkanaście gatunków drzew tworzących przyjazny klimat w centrum Warszawy.
Chodniki w obrębie kompleksu Generation Park są wykonane z innowacyjnego „zielonego betonu” o właściwościach samoczyszczących, który zmniejsza ilość toksycznych związków pochodzących ze spalin samochodowych, znajdujących się w powietrzu.
Generation Park Z otrzymał certyfikat LEED Platinum i ubiega się o certyfikat WELL – najbardziej wymagający i potwierdzający zdrowe środowisko pracy. Biurowiec przystąpił również do certyfikacji „Obiekt bez barier”, która stanowi dowód na dostosowanie architektury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lub poruszających się z dziećmi.
Generation Park Z – kluczowe fakty i liczby:
- Adres: Towarowa 28, Warszawa
- Całkowita powierzchnia najmu Generation Park Z: ok. 19 000 mkw. GLA
- Całkowita powierzchnia najmu kompleksu Generation Park: 88 000 mkw. GLA
- Liczba kondygnacji: 13 naziemnych i 2 podziemne
- Liczba miejsc parkingowych: 110 + 102 miejsca parkingowe dla rowerów
- Certyfikaty: LEED na poziomie Platinum, WELL, „Obiekt bez barier”
- Projekt architektoniczny: JEMS Architekci
- Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
Spółka biurowa Skanska w Polsce
Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Budujemy otwarte, pełne życia przestrzenie, w których pracownicy chcą i lubią pracować, a mieszkańcy chętnie spędzają w nich swój czas. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED. Wszystkie nowe inwestycje budujemy w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością, seniorów czy rodziców z dziećmi, co potwierdza certyfikat Obiekt bez Barier. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Jesteśmy obecni na siedmiu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście. W 2018 roku wynajęliśmy ok. 80 000 mkw. GLA nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz rozpoczęliśmy 7 nowych budynków w 6 różnych projektach. Otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Prime Property Prize 2018 oraz zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu Book of Lists 2018 w sektorze „Budownictwo i nieruchomości”. Z kolei w 2019 roku otrzymaliśmy aż 4 nagrody CEEQA, a także zostaliśmy ogłoszeni Deweloperem Roku w plebiscycie Prime Property Prize.
Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:
www.linkedin.com/company/skanska/
www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/
Grupa Skanska
Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając około 38 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych i generując w 2018 roku przychody na poziomie 170 miliardów SEK. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o potrzeby społeczności, w których działamy oraz dokładnie analizujemy wpływ naszych realizacji na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. W stolicy Szwecji mieści się również główna siedziba spółki. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska działa poprzez trzy spółki: budowlaną Skanska SA, biurową Skanska Property Poland i mieszkaniową Skanska Residential Development Poland.
Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl
Więcej publikacji na temat biurowców tutaj.