Połączenie kreacji z technologią, nieformalna przestrzeń jako tło dla nowych pomysłów, eklektyczny design podkreślający energię i innowacyjność działalności – to cechy wspólnego środowiska pracy agencji SYZYGY i Ars Thanea, zaprojektowanego przez ekspertów firmy doradczej Colliers.
Zespół ekspertów Colliers ds. strategii i projektowania przestrzeni pracy zmierzył się z wyzwaniem relokacji dwóch dynamicznie rozwijających się spółek z obszaru nowych technologii i reklamy. SYZYGY i Ars Thanea to bliźniacze agencje digitalowe tworzące marketingowe rozwiązania technologiczne. SYZYGY zajmuje się projektowaniem i programowaniem aplikacji webowych oraz platform e-commerce, a Ars Thanea to studio design&craft, które tworzy materiały wizualne dla globalnych marek, takich jak Nike, Coca-Cola, Huawei, Adidas, HBO czy Ford. Ich nowe środowisko pracy miało podkreślić eklektyzm ich działalności i połączyć kreatywność z innowacją.
– Środowisko pracy organizacji definiujemy jako narzędzie biznesowe, które spełnia określone strategiczne cele firmy. Podobnie, było z projektem SYZYGY i Ars Thanea. Wspólnie z klientami wyznaczyliśmy cel projektu – stworzenie przestrzeni odpowiadającej na potrzeby dynamicznej pracy programistów i działów kreacji. Firmy potrzebowały nowoczesnej i ergonomicznej przestrzeni do rozwoju biznesowego, zachowującej jednocześnie dotychczasowy kameralność i atmosferę miejsc, które dba o potrzeby ludzi, w którym każda osoba czuje się komfortowo i swobodnie – mówi Dorota Osiecka, Dyrektor działu Workplace Innovation w Colliers.
Przemyślany podział stref
Na powierzchni ponad 1300 mkw. zaprojektowano układ przestrzenny, który zapewnia komfort pracy i swobodę przemieszczania się. Strefy pracy podzielono na niewielkie open space’y dla zespołów od 8 do 10 osób, w których poszczególne stanowiska zostały oddzielone od siebie zasłonami akustycznymi. Wysoki standard akustyczny i brak dystrakcji zapewnia także sufit z wełny mineralnej nad stanowiskami pracy. Umożliwia to zaspokojenie aktualnych potrzeb pracowników – pracy w skupieniu lub zespołowej. Aby zapewnić płynność wykonywania obowiązków, także w formie hybrydowej, przestrzeń została wyposażona w wysokiej jakości sprzęt AV.
Strefy pracy indywidualnej przedzielone są stołami projektowymi do pracy kolaboracyjnej, przestrzeniami do odpoczynku – tzw. chillout spaces – i innymi miejscami do użytku wspólnego. Dodatkowo, zaprojektowano dużą liczbę małych i średnich salek spotkań, gdyż to właśnie z ich brakiem ludzie borykali się dotychczas.
– Wspomaganie budowania relacji międzyludzkich i kształtowanie społeczności było jednym z kluczowych zadań nowego biura. W odpowiedzi – oprócz przestrzeni do współpracy nad projektami –zaprojektowaliśmy dużą, socjalną kuchnię, którą połączono ze strefą chillout. To przestrzeń gdzie, pracownicy mogą zjeść lunch lub wypić kawę, ale także zorganizować nieformalne spotkania i celebrować ważne momenty, zarówno osobiste, jak i firmowe sukcesy – mówi Zuzanna Jaszczuk, Senior Architect w Colliers.
Feria kolorów
Zarówno SYZYGY, jak i Ars Thanea bardzo duży nacisk położyły na stworzenie miejsca o unikalnej estetyce, dlatego od samego początku zespół architektów Colliers pracował wspólnie z klientami nad stworzeniem biura wpisującego się w energiczne DNA spółek. Biuro miało mieć industrialny sznyt, lecz zachowywać charakter domowej przestrzeni. Tę atmosferę udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu m.in. drewnianych elementów w kilku kolorach, wysokiego, otwartego sufitu, patchworkowych płytek, cegły i metalowych konstrukcji.
Tłem designu są kolory naturalnego drewna, butelkowa zieleń, odcienie szarości i czerń. Aranżacja została ożywiona meblami o różnobarwnych tapicerkach. Żaden mebel w biurze nie znalazł się tu z przypadku – część z nich pochodzi z drugiej ręki, co nadaje przestrzeni autentyczności. Domowość wnętrza dopełnia roślinność widoczna w każdej strefie biura, w najróżniejszych formach. Duża część roślin została przeniesiona z poprzedniego biura. Oba te zabiegi mają u podstaw ideę zero waste i podkreślają nieformalny charakter przestrzeni.
Autorami projektu ze strony Colliers są: Aleksandra Adamczyk, Klaudia Janowska, Zuzanna Jaszczuk, Monika Kintzi-Gut, Dorota Osiecka, Grzegorz Rajca.
Zobacz także: Deweloperzy biurowi szykują się na lukę podażową
O Colliers
Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą szeroki wachlarz usług najwyższej jakości na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 67 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 20% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Z rocznymi przychodami firmy na poziomie $3,0 mld ($3,3 mld włączając spółki stowarzyszone) oraz aktywami w zarządzaniu o wartości $40 mld, maksymalizujemy potencjał nieruchomości i przyspieszamy sukces naszych klientów i pracowników. Dowiedz się więcej na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.
Colliers w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers w Polsce na Colliers.com oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.
[…] […]