Jak radzić sobie w trudnych momentach? – Rozmowa inspiracyjna z Sandrą Wróblewską

fot.: Bartosz Maciejewski

W kolejnej odsłonie wywiadów z Laureatkami III edycji przedstawiamy Sandrę Wróblewską, Senior Business Development Manager w Kajima Poland, Laureatka III edycji Top Woman in Real Estate w kategoriach Business Development oraz Top Woman in Real Estate 2020 – winner of the online voting.

Sandra Wróblewska, Senior Business Development Manager w Kajima Poland, spółce należącej do japońskiej korporacji budowlanej. Od dziesięciu lat jest odpowiedzialna za funkcjonowanie firmy w środowisku biznesowym: promowanie marki, relacje z klientami, a także zdobywanie nowych kontraktów.

Gdyby Pani miała się opisać w trzech słowach?

Postrzegam siebie jako osobę ambitną, wytrwałą i refleksyjną.

Ile w swoim życiu zawodowym zawdzięcza Pani przypadkowi, a ile zaplanowanym działaniom?

Moją obecną pozycję zawdzięczam przede wszystkim mojej kreatywności, uporowi i wytrwałości w dążeniu do celu. Wierzę, że umiem też w porę dostrzec oraz wykorzystać możliwości kryjące się w przypadkowych zdarzeniach. Sądzę, że dobrze odczytuję niuanse i trudno dostrzegalne szczegóły. W firmie Kajima Poland działam od dziesięciu lat. Jeszcze do niedawna marka ta była znana w Polsce jedynie z realizacji obiektów magazynowo-przemysłowych. Przez te lata intensywnie pracowałam nad rozpoznawalnością firmy na polskim rynku, nad umocnieniem jej wizerunku. Udało się. Pozyskaliśmy wiele nowych zleceń z innych sektorów runku nieruchomości komercyjnych. Zwiększyły się więc obroty i zyski firmy.

Jakie talenty i zdolności pomogły Pani osiągnąć dzisiejszą dobrą pozycję zawodową?

Jestem dobrym słuchaczem z otwartym umysłem, między innymi dzięki temu łatwo nawiązuję relacje w biznesie. Klienci wiedzą, że zawsze dążę do rozwiązań typu win-win. To skutkuje pozytywną energią i chęcią współpracy.

Jakie umiejętności według Pani są najistotniejsze w rozwoju kariery zawodowej?

Jest to połączenie wiedzy merytorycznej, doświadczenia oraz umiejętności miękkich. Dlatego stale kształcę swoje kompetencje menedżerskie oraz interpersonalne. Jest to ważne w relacjach z klientami, którzy oczekują sprawnej i satysfakcjonującej komunikacji, lub kiedy muszę przedstawić punkt widzenia klienta naszemu zespołowi czy zarządowi.

Co jest dla Pani ważne?

Ważne jest, by każdy dzień móc zakończyć ze świadomością, że starałam się zrobić wszystko jak najlepiej i zgodnie z moimi wartościami, do których należy traktowanie wszystkich – w tym siebie – z szacunkiem. Ważne jest też codzienne znalezienie czasu na refleksję.

Wśród wielu sukcesów na pewno zdarzają się również porażki. Jak Pani radzi sobie w takich momentach?

Biorąc pod uwagę charakter mojej pracy (stały kontakt z klientami firmy) oraz specyfikę pracy w firmie, która zajmuje się generalnym wykonawstwem, oswojenie z przegraną jest konieczne. Nie wszystkie przetargi można wygrać i nie wszystkie plany firmy zrealizować. Ważne jest, aby postrzegać porażkę jako naukę. Wyciągać z takiej sytuacji wnioski na przyszłość.

Stres jest częścią naszego życia, ale dobrze zarządzany ma pozytywne skutki. Jak Pani sobie z nim radzi?

Najlepszym sposobem radzenia sobie ze stresem jest wyłączenie się i zajęcie czymś zupełnie innym. To może być coś prostego: rozmowa na tematy niezwiązane z problemem albo wyjście z domu na spacer. Ważne jest, aby mieć czas tylko dla siebie. Zdarza się, że dobry serial stawia mnie na nogi, daje impuls do działania. Takim filmem był dla mnie ostatnio ,,Gambit królowej” pokazujący silną, upartą oraz inteligentną kobietę, która ostatecznie pokonuje przeciwności losu oraz zwycięża z własnymi słabościami. Była to bardzo inspirująca i pokrzepiająca historia.

Pandemia koronawirusa przebudowuje nasz świat, w tym świat biznesu. Jakich liderów teraz potrzebujemy?

W naszych organizacjach potrzebujemy mądrych i uczciwych managerów. Ludzi, którzy potrafią przedkładać długoterminowe dobro nad krótkoterminowe korzyści. Problemy przed którymi stoimy wymagają racjonalnych rozwiązań opartych na faktach; natomiast sposób komunikacji powinien uwzględniać ludzkie emocje.

Czy tytuł Top Woman in Real Estate coś zmienia w Pani życiu osobistym lub zawodowym?

Oczywiście! W III edycji konkursu Top Woman in Real Estate otrzymałam aż dwie nagrody: Top Woman in Real Estate 2020 – Winner of the Online Voting (głosowanie było dostępne dla ogółu społeczności biznesowej), a także w kategorii Business Development (nagroda przyznana przez jury konkursu). Te tytuły są potwierdzeniem słuszności moich zawodowych wyborów, są też wyrazem uznania społeczności profesjonalistów dla mojej pracy. Dwie piękne statuetki zdobią teraz moje firmowe biurko, a w trudnych chwilach dodają sił.

Autor: Wioletta Fabrycka

1 KOMENTARZ

Comments are closed.