MDC² Park Gliwice pnie się w górę

MDC² Park Gliwice

Województwo śląskie ma najgęstszą w kraju sieć dróg ekspresowych i autostrad, dodatkowo przez obszar województwa przebiegają paneuropejskie korytarze transportowe. Krzyżują się tu dwie najważniejsze autostrady w Polsce: A4, łącząca wschód z zachodem Europy i pozwalająca przejechać z Ukrainy do Hiszpanii, i A1, która biegnie od północy do południa Europy i umożliwia przemieszczanie się od Morza Bałtyckiego do Morza Śródziemnego. Węzeł Sośnica pod Gliwicami został uznany przez GDDKiA za największy węzeł drogowy w Europie. Miasta aglomeracji górnośląskiej łączy także droga tranzytowa określana jako „wewnętrzna autostrada” – Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ).

Ponadto województwo śląskie jest największym zurbanizowanym obszarem w Europie Środkowo-Wschodniej. Według statystyk co trzecie duże polskie miasto leży na jego obszarze*. Dzięki istotnym zasobom pracy, rozwiniętej infrastrukturze gospodarczej, wysokiemu poziomowi rozwoju gospodarki i bardzo dobrej dostępności transportowej województwo śląskie od kilkunastu lat utrzymuje się na pozycji najatrakcyjniejszego dla inwestorów regionu Polski.

Właśnie na Śląsku MDC² buduje swój kolejny park magazynowy.

W MDC² Park Gliwice rozpoczęto już prace budowlane. Obiekt składać się będzie z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 57 000 m2, zlokalizowanych na działce o powierzchni 13,4 hektara. Oddanie do użytkowania pierwszego z trzech budynków zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia 2023 r., a otwarcie dwóch pozostałych – na przełomie września i października 2023 r. Pierwsi najemcy wprowadzą się do parku już w trzecim kwartale bieżącego roku.

Nowoczesny park dystrybucyjny tworzony jest z uwzględnieniem wytycznych certyfikacji BREEAM New Construction minimum na poziomie Excellent dzięki licznym rozwiązaniom poprawiającym efektywność energetyczną budynków i otoczeniu przyjaznym dla wszystkich użytkowników parku.

„Spełniając kluczowe dla ewolucji biznesu założenia strategii zrównoważonego rozwoju, MDC² wypełnia najwyższe standardy jakości projektowania ekologicznego. Dzięki zachowaniu wysokiej jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego i osiągniętym parametrom technologicznym obiekt w Gliwicach będzie się cechować znacznie niższymi kosztami użytkowania. Naturalną konsekwencją tej strategii jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Projekt został także opracowany z myślą o stworzeniu klimatu przyjaznego dla zdrowia i codziennego komfortu jego użytkowników” – mówi Katarzyna Dudzik, Developent Director w MDC².

W zakresie eksploatacji obiektu MDC² gwarantuje szeroko rozumiane energooszczędne rozwiązania dla najemców i obsługi budynku: zwiększoną izolację ścian, dachy przystosowane do instalacji paneli solarnych, ładowarki do aut elektrycznych, system monitorowania zużycia mediów, recykling wody deszczowej, tereny bioróżnorodne wokół budynków, strefy relaksu czy mini obiekty sportowe.

Projekt jest w całości finansowany przez Invesco, wiodącego na świecie inwestora i zarządcy aktywów nieruchomości komercyjnych.

* Dane Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Zobacz także: ID Logistics w III kwartale 2022 – dynamiczny wzrost przychodów, nowe centra dystrybucji i kolejne kontrakty

Red. Krystyna Swojak

O firmie:

MDC² to polski deweloper powierzchni logistyczno-magazynowych założony w 2021 roku przez doświadczonych profesjonalistów z branży nieruchomości komercyjnych. Zespół MDC2 liczy obecnie 21 osób, które w ciągu ostatnich 20 lat zbudowały w Polsce ponad 3,8 mln mkw. magazynów. Firma buduje nowoczesne ekologiczne budynki logistyczne w Polsce – drugim najszybciej rozwijającym się rynku logistycznym w Europie.

Obecne inwestycje MDC2 to MDC2 Park Gliwice (57 000 mkw.), MDC2 Park Łódź South (80 000 mkw.) i MDC2 Park Kraków South (90 000 mkw.) – wszystkie są w pełni finansowane i będą oddane do użytku w 2023 roku. MDC2 kładzie szczególny nacisk na aspekty ESG we wszystkich swoich działaniach, uwzględniając wykorzystanie zasobów naturalnych, w celu zminimalizowania śladu węglowego i jest jedynym polskim deweloperem magazynowym, który posiada formalny komitet ds. ESG w Radzie Dyrektorów, który, między innymi, zapewnia nadzór i doradztwo strategiczne w kwestiach związanych z ochroną środowiska, kwestiami odpowiedzialności społecznej i praktyk zarządczych.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.