Poznań chce przywrócić nowoczesny przemysł w centrum miasta

Poznań

Jednym z priorytetów strategii Poznania jest rozwój nowoczesnej przedsiębiorczości, a samorząd myśli o przywróceniu do śródmieścia funkcji produkcji, która wykorzystuje nowoczesne technologie i nie wymaga ciężkiego transportu. To tylko wybrane zagadnienia jakie zostaną poruszone podczas spotkania z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem. Spotkanie odbędzie się 18 maja br. o godzinie 10.00, a bezpłatna transmisja on-line jest dostępna dla wszystkich chętnych. To już czwarta odsłona cyklu „W 8 pytań dookoła miasta” organizowanego przez Urban Land Institute Poland (ULI Poland).

Jak Poznań zamierza wykorzystać potencjał prężnego ośrodka akademickiego? Na jakie ułatwienia może liczyć biznes? Które części miasta są przeznaczone pod nowe inwestycje, a gdzie miasto chce ograniczyć dogęszczanie zabudowy. Na jaki model transportu stawia samorząd? Jakiego typu inwestycje planowane są w formule PPP? To tylko część pytań, które zostaną zadane Jackowi Jaśkowiakowi przez ULI Poland.

Trendy demograficzne nie pozostawiają złudzeń, Poznań jest jednym z miast, w których spada liczba ludności. Jak miasto zamierza poradzić sobie z tym wyzwaniem i w jaki sposób chce zatrzymać swoich mieszkańców i przyciągnąć nowych, będzie również ważnym aspektem omówionym podczas konferencji.

Program spotkania z JACKIEM JAŚKOWIAKIEM, prezydentem POZNANIA 18 maja o g.10.00.
– Prezentacja miasta
– Wywiad z prezydentem
– Pytania od uczestników spotkania
Link do bezpłatnej relacji on-line (na żywo): https://uli.zoom.us/j/92320051140?pwd=cGtESGJuOXhCMzgvb0dFcTF6NFBqdz09

„W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” to cykl wirtualnych spotkań z prezydentami największych polskich miast, które mają służyć przedstawieniu strategii i polityki przestrzennej oraz wizji ich rozwoju, a także umożliwieniu otwartego dialogu między włodarzami miast i przedstawicielami branży nieruchomościowej. Podczas spotkań rozmawiamy o planach, jakie mają władze miast, aby uczynić je bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi środowiskowo, odpornymi na zmiany klimatyczne i sprzyjające integracji społecznej, ale też konkurencyjnymi i atrakcyjnymi dla inwestorów i młodych talentów.

Partnerami cyklu są Grenberg Traurig, Mercer, ABSL, Globalworth, Skanska, Colliers, Cushman & Wakefield, DWF, Dentons, Echo Investment, Hines, MDDP i Vastint.

Urban Land Institute to międzynarodowa organizacja non-profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. Instytut został założony w 1936 roku, a obecnie zrzesza ponad 45 tysięcy członków na całym świecie.
Urban Land Institute Poland działa w Polsce od 2014 r. realizując inicjatywy umożliwiające wymianę doświadczeń i opinii na temat wyzwań, przed jakimi stoją deweloperzy, inwestorzy, architekci, urbaniści oraz władze samorządowe.

Zobacz także: Wilanów Park – konkurs architektoniczny na opracowanie parku miejskiego rozstrzygnięty

1 KOMENTARZ

Comments are closed.