Inwestycja DB Schenker na Podkarpaciu, oddana do użytku w tym roku, uzyskała certyfikat BREEAM • To oznacza, że terminal spełnia wysokie standardy w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i komfortu użytkowania
Kolejny terminal przeładunkowy DB Schenker w Polsce uzyskał certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Tym razem to oddany do użytku w I kwartale 2021 r. obiekt na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”.
Terminal o powierzchni blisko 6000 mkw, dedykowany do obsługi transportu drogowego dla klientów z różnych branż, powstał zgodnie z najlepszymi standardami zrównoważonego budownictwa.
W trakcie weryfikacji szczególnie wysoko oceniono systemy wodne i kwestię wydajności energetycznej, a także zagospodarowanie terenu czy zastosowanie rozwiązań w obszarze zanieczyszczeń. Metoda BREEAM zwraca również uwagę na bezpieczeństwo, higienę pracy oraz rozwiązania służące zdrowiu. Finalna ocena terminala DB Schenker na Podkarpaciu osiągnęła poziom Very Good.
Obiekt w Rzeszowie, zrealizowany przez firmę Panattoni, jest bezpieczny i przyjazny zarówno dla pracowników, jak i pod względem wpływu na środowisko. Został wyposażony także w specjalną rampę do odśnieżania dachów pojazdów ciężarowych.
Zielone terminale
DB Schenker inwestuje w zieloną sieć terminali cross-dockingowych. To szósty terminal w polskiej sieci operatora z certyfikatem BREEAM. Oprócz Rzeszowa certyfikaty posiadają: obiekt w Złotorii koło Białegostoku, terminale pod Olsztynem, Zieloną Górą i Wrocławiem. Na początku tego roku pomyślnie audyt BREEAM przeszedł również nowy terminal w Świdniku na Lubelszczyźnie.
Certyfikacja BREEAM określa normy w zakresie projektowania, budowania i użytkowania obiektów.
O DB Schenker
Zatrudniając ponad 74 200 pracowników w ponad 2100 lokalizacjach w ponad 130 krajach, DB Schenker jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Firma świadczy usługi transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego, a także oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw z jednego źródła.